ROMÂNIA
JUDEŢUL TULCEA
PRIMARIA COMUNEI PARDINA

Localitatea Pardina, Aleea Şcolii nr.3, Cod Poştal: 827180, judeţul Tulcea; tel: 0371372607; e-mail: primaria_pardina@yahoo.ro

harta site: Localizare >>> Aşezare geografică

Aşezare geografică Localităţi Istoric

Comuna Pardina, judeţul Tulcea

Comuna Pardina, județul Tulcea este așezată pe malul drept al brațului Chilia Veche pe o lungime de 12 km între localitățile Chilia Veche și Lascăr Catargiu (actualmente Plaur) care administrativ aparține de comuna Ceatalchioi. Din punct de vedere administrativ satul Pardina a aparţinut de comuna Plaur iar apoi de comuna Ceatalchioi şi abia apoi s-a declarat comună. Populația este formată din ucraineni și moldoveni care au venit la muncile agricole și s-au stabilit aici, comuna dispunând de o suprafață agricolă de 30.600 ha.

p1-  admin, 15-06-2014

•  Primar   •  Strategii   •  Organizare   •  Hotarari   •  Anunturi   •  Formulare   •  Stare Civila   •  Servicii   •  Informatii Financiare   •  Contact   •  Pagina de Start  •